Na ochutnávku růžového se skleničkou v ruce vyrazil také Michal Měřínský. S nabídkou prodejců, kteří ve středu zakotvili na jihlavském náměstí, byl velmi spokojený. Na výběr měl hned z několika desítek lahví. „Růžová vína jsou super, bývají lehčí než červená, která mi až na výjimky moc nesedí. Při koštování jsem si aspoň mezi těmi všemi vzorky mohl vybrat, co mi nejvíc sedělo,“ zhodnotil ochutnávku růžových vín Michal Měřínský.

Zájemci mohli například zjistit, jak se od těch našich českých a moravských liší vína z Rakouska, které do Jihlavy vozí Ondřej Zelený a Jakub Král. Ti několik let pracovali přímo u rakouského vinaře. Pomáhali mu jak jak na vinici, tak ve sklepě. Takže si sami vyzkoušeli, jak dlouhá a náročná je ta cesta, než se víno dostane do lahve a do skleničky. „Pro vinařskou oblast kolem Kremže jsou typická suchá vína. Jsou moc dobrá, proto je chceme představit i Jihlavanům. Samozřejmě jsou lidé, kteří preferují sladká vína, kterých my moc nemáme. Ale ti, kteří si oblíbí suchá vína, se k nim potom rádi vracejí,“ popsal své zkušenosti Jakub Král.

Ten se k vínu a vinařství dostal už v dětství. Díky svému dědečkovi, který má vinici v Brně. Když ho před pěti lety přestala bavit práce v kanceláři, sbalil se a vyrazil na zkušenou právě do Rakouska. „Už jsem potřeboval restart. Nejprve jsem si myslel, že je to práce snů. Pak jsem zjistil, že je to taky pořádná dřina,“ doplnil k tomu Jakub Král.