Po středeční havárii na hlavním vodovodním potrubí u jihlavské zoologické zahrady začíná obyvatelům krajského města opět téct pitná voda.

Podle pracovníků Služeb města Jihlavy, kteří na opravě pracují, může během dne tlak vody ještě kolísat, nebo může být voda zakalená. „Porucha je opravdu rozsáhlá. Je na jedné z hlavních trubek, která zásobuje velkou část Jihlavy. Oprava bude velmi komplikovaná,“ řekl náměstek primátora Radek Popelka.

Problémová oblast se ve čtvrtek po desáté hodině zmenšila. "U některých nemovitostí však může stále docházet ke kolísání tlaku, zákalu či zavzdušnění, případně voda nemusí téct nějaký čas vůbec. Během dneška by se situace měla stabilizovat," uvedl tiskový mluvčí Služeb města Jihlavy Martin Málek

Opravy vodovodů a kanalizací v Jihlavě. Ilustrační foto.
Jihlava je bez pitné vody, prasklo potrubí pod Brněnským mostem

Už ve středu se technikům podařilo najít poškozenou část potrubí, uzavřít ji a umožnit zásobování pitnou vodou zbylé části Jihlavy. „Špatná zpráva ale je, že náhradní trasa není tak kapacitní, takže výpadky v dodávce vody mohou a budou pokračovat," uvedl Radek Popelka.

Při zpětném tlakování trubek došlo v Jihlavě také k další závadě, a to v ulici Na Kopci. "Na odstranění poruchy se pracuje. Prosíme obyvatele o trpělivost. Všichni jsou na nohou," dodal Popelka.

Náhradní zásobování pitnou vodou v Jihlavě zajišťuje několik cisteren. Jejich polohu mohou lidé sledovat na speciální mapě. "Prozatím jedna vleková cisterna fugnuje na Masarykově náměstí naproti ZUŠ. Druhá pak také na Masarykově náměstí u domu č. 1," dodal Martin Málek