Díky bohatému zdobení je vánoční trolejbus poznat už z dálky. Ve čtvrtek odpoledne sice nehraje vánoční melodie, ale vůně vanilky a vánočního cukroví po nastoupení ve voze znát je a stejně tak jsou stěží k přehlédnutí tři plyšoví medvědi, kteří jsou stálými cestujícími. Hlavně děti se s nimi rády fotí.

Burger King otevře v úterý, prvních 100 Whooperů rozdá zdarma.
Burger King otevře první pobočku na Vysočině. Dočkají se lidé v Jihlavě

Radnice o novince informovala před týdnem, podobu ale tajila. Trolejbus poprvé veřejnost viděla v neděli třetího prosince.

Radní města v něm před půl pátou odpolední přijeli na slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Masarykovo náměstí. Večer pak mohla vozem jezdit veřejnost, jízdy městem byly ten den bezplatné.

Advent v Telči.
VIDEO: Vánoční romantika v Telči. Podívejte se na zasněžené náměstí

Od pondělí čtvrtého prosince už trolejbus jezdí na standardních linkách a za normálních přepravních podmínek, bude na nich do prvního lednového týdne. Začátkem týdne jezdil nejčastěji jako „géčko“, svezli se s ním ale i zaměstnanci firmy Bosch Powertrain coby expresním spojem. Ve čtvrtek byl nasazený na lince B. O víkendu se s ním pak mohou setkat také cestující na linkách A a H. Nasazení souvisí s typem vozu, jde o trolejbus s hybridním pohonem.

Video: Vánoční trolejbus v Jihlavě

Zdroj: Deník/Martin Singr

Na jaké lince a v jakých časech speciální trolejbus jezdí, informuje dopravní podnik na svém facebooku.

„Aktuální pozici trolejbusu najdete také přes web města, který monitoruje aktuální pozici jednotlivých vozidel. Vánoční vozidlo bude označeno zlatou hvězdičkou,“ dodává mluvčí radnice Radovan Daněk.

Mohlo by vás zajímat: Parkování v okolí jihlavské nemocnice je bez pravidel. To se změní

Zdroj: Deník/Martin Singr