Zatímco loni se podařilo vybrat rekordní sumu dva miliony osmdesát tisíc korun, letos lze za úspěch požadovat i poloviční sumu. „Můžeme s povděkem konstatovat, že Oblastní charita Jihlava eviduje k datu 18. února příjemné překvapení ve výši 1 055 832 korun,“ uvedl hlavní koordinátor Roman Mezlík. Jedná se navíc o průběžný výsledek, sbírka ve virtuálním prostoru pokračuje až do konce dubna.

Perličkou přitom jsou Puklice, kde se podařilo vybrat více peněz než o rok dříve. Suma 22 900 korun je o téměř dva tisíce vyšší než loni. Zájem zapojit se měli také v Pavlově u Stonařova, v prvním ročníku občané mezi sebou vybrali více než sedm tisíc. Tam se ale již v minulosti realizovala sbírka v kostele svatého Víta.

Na webu www.trikralovasbirka.cz si lidé stále mohou pustit veselý klip a vhodit peníze do virtuální kasičky. Je však nutné uvést specifikaci lokality, tedy Oblastní charita Jihlava. Ta peníze využije na podporu rekonstrukce budovy Centra sociálních služeb v Mahenově ulici, tedy úpravu prostor pro služby Bárka – domácí hospic a odlehčovací službu Adapta. Domácí hospic Bárka dostane nová vozidla, bude posílený také vozový park terénních služeb pečujících zejména o seniory. Dojde také na zajištění materiálů a provozu Dobrovolnického centra.

Závěrem Roman Mezlík za Oblastní charitu Jihlava velmi děkuje všem, kteří se na výsledku podíleli. „Síla národa se ukazuje v zatěžkávacích dobách a je vidět, že lidé v sobě, byť zkoušení pandemii, stále mají srdce na pravém místě a umí pomoci lidem a rodinám, kteří se ocitli v nouzi a potřebují pomoct,“ zhodnotil Mejzlík.