Paní Miluše z Vysočiny ve věku pětaosmdesáti let nešťastně spadla ve své domácnosti při cestě na toaletu, zlomila si krček a zůstala nehybně ležet. Život jí zachránil malý náramek na jejím zápěstí.

Byla totiž klientkou sociální služby tísňové péče, kterou nabízí Život 99 nejen ne Vysočině. „Máme klienty třeba i v Jihočeském kraji nebo na Ostravsku,“ dodala mluvčí Martina Šprynarová s tím, že hlavním cílem služby je zajistit lidem bezpečnost v jejich vlastní domácnosti.

Vše funguje velmi jednoduše – uživatel nosí na ruce náramek podobající se hodinkám. Je na něm však tísňové tlačítko. „To lze použít v jakékoliv krizové situaci – když se náhle zhorší zdravotní stav, při pádu nebo třeba pokud se senior cítí ohrožený podomními prodejci,“ vysvětlila Šprynarová. Do minuty se pak ozve operátor a zjišťuje, jestli je vše v pořádku. Pokud ne, řeší situaci a zprostředkuje adekvátní pomoc – kontaktuje rodinné příslušníky a případně integrovaný záchranný systém.

Tlačítko je voděodolné a tak ho člověk nemusí nikdy sundávat. Součástí tísňové péče je také čidlo pohybu. Lidé si sami zvolí, jak dlouhý časový interval chtějí nastavit a když se po stanovený čas pod čidlem neprojdou, přijde operátorům oznámení. Ne vždy totiž člověk stihne stisknout tísňové tlačítko.

Službu mohou využívat i aktivní senioři, kteří rádi výletují, zahrádkaří a podobně. Třeba na zahrádku s sebou jen musí vzít mobilní telefon Aligator, který má zezadu tísňové tlačítko. „Funguje to stejně, akorát nám to pošle i GPS lokaci, která nám pomáhá v případném nasměrování pomoci“ řekla Šprynarová.

Ve chvíli, kdy uživatel opouští domácnost, se navíc stává terminální stanice alarmem jeho domácnosti. „Kdyby tam někdo vstoupil, budeme uživatele kontaktovat a zavoláme případně i policii,“ uvedla Šprynarová.

Službu využívá zhruba sto padesát osob, šedesát z nich je z Vysočiny. Cena domácí verze stojí tři sta padesát korun měsíčně, spolu s venkovní je o stovku dražší. „Dbáme o naše uživatele čtyřiadvacet hodin denně, sedm dní v týdnu, pracujeme i o svátcích,“ vyjmenovala mluvčí.

Například terminální stanici přitom mají uživatele zapůjčenou zdarma. Mluvčí jen s úsměvem říká, že je třeba ji umístit na nejvíce frekventované místo v bytě, i přestože se lidem občas takové umístění nelíbí.

Další zájemci o službu se mohou stále hlásit. „Máme velký prostor pro nové uživatele,“ potvrdila Šprynarová.