Čtyřleté funkční období nového rektora má začít čtyřiadvacátého července. Zdeněk Horák by ve volbě jediným navrženým kandidátem a získal třináct hlasů. Pro zvolení by mu stačila nadpoloviční většina, tedy osm. Václav Báča se po dvou funkčních obdobích nemohl o pozici v čele školy dále ucházet.

Horák působí na jediné vysoké škole na Vysočině od roku 2015. „Dlouhodobě se zabývá materiálovým výzkumem, návrhem, konstrukcí a testováním strojních součástí a zdravotnických prostředků. Od roku 2014 působí jako soudní znalec v oboru forenzní biomechaniky a technického stavu implantabilních zdravotnických prostředků,“ řekla na adresu nového rektora Vendula Marešová zastupující školu. „Kromě VŠPJ vyučuje také na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy,“ dodala.

Tři králové lákají veřejnost na teplý nápoj - kromě svařáku je v nabídce i čaj.
Tři králové obchází jihlavské náměstí: lákají na svařák i perníčky. Podívejte se

Nový rektor po volbě prohlásil, že bude usilovat o rozšíření nabídky profesně orientovaného studia. „Nejpokročilejší je v současné chvíli příprava bakalářského programu Aplikované zemědělství,“ poodhalila Marešová. Škola by se podle nového rektora měla soustředit i na rozvoj navazujících magisterských oborů. „Myslím, že máme velmi podobné vize o dalším směřování vysoké školy,“ uvedl končící Báča.