Ve škole nabízí tým zkušených speciálních pedagogů základní a střední vzdělávání dětem nejen z Jihlavy, ale i z okolí. Školné se tam neplatí. „Děti jsou rozdělené podle potřeb, které mají. Nejsou všichni prvňáčci v jedné třídě,“ vysvětlila fungování tříd učitelka Veronika Petřivá. Ona sama má ve třídě děti s poruchou autistického spektra. „Pro ně je potřeba udělat hodně specifické prostředí,“ dodala.

Ve škole se k výuce využívají moderní technologie jako komunikátory s hlasovým výstupem, tablety nebo interaktivní tabule, děti chodí jednou týdně plavat. Ve výtvarných, sportovních a hudebních soutěžích dosahují i mezinárodních úspěchů. Jihlavané dobře znají hudební skupinu Raraši, která je právě z této školy. Samozřejmě probíhá i výuka, děti se tak naučí číst, psát i počítat. Ve střední škole je pak čeká praktické vyučování a praxe. Cílem je příprava na co nejvíce samostatný plnohodnotný život a začlenění do společnosti.

Menší škola rodinného typu sídlí v klidném prostředí v blízkosti lesoparku na největším jihlavském sídlišti Březinky, v současnosti ale už přestává stačit její kapacita. „Škola otevře zájemcům o prohlídku na Den otevřených dveří v úterý 23. října,“ pozvala případné návštěvníky ředitelka Zuzana Šimková.

Ilustrační foto.
Obezita trápí i děti, každý s ní bojuje po svém