Kdy bude slon v Jihlavě, je podle mluvčí zoologické zahrady v Jihlavě častá otázka návštěvníků. „S radostí oznamujeme, že jednoho slona máme. Měří asi dvacet centimetrů, ale máme z něj obrovskou radost. Jedná se o sošku ze soutěže Bílý slon, kde jsme zvítězili,“ pochlubila se mluvčí jihlavské zoo Simona Kubičková.

V jihlavské zoo se narodila mláďata kriticky ohroženého aligátora čínského.
Světový úspěch jihlavské zoo: narodila se mláďata kriticky ohroženého aligátora

Zahrada získala cenu za nejlepší odchov roku 2023 v kategorii Ostatní za čtyři odchovaná mláďata aligátorů čínských. Čtyřčata se v zoo vylíhla na konci loňského července. „V historii jsme se s odchovy plazů umístili na stupních vítězů již několikrát. Naše šikovné chovatelky, Lubomíra Ševčíková a Petra Škárková, převzaly cenu například také za odchov gekona psychedelického, varana modrého či leguána fidžijského,“ pokračovala mluvčí.

Zdroj: se souhlasem ZOO Jihlava

Bílý slon je ocenění za mimořádné chovatelské úspěchy a vybudování zajímavých expozic v českých a slovenských zoologických zahradách. Soutěž se koná od roku 1994 pod záštitou sdružení Česká ZOO.

Jihlavská zoologická zahrada získala od roku 1996 třikrát první místo a celkově patnáct umístění v této kategorii. „Děkujeme všem našim chovatelům, že dělají svoji práci pečlivě a s láskou,“ uzavřela Kubičková.