Jednou z prvních akcí byly adventní výtvarné dílny, které se uskutečnily již první prosincový víkend. V sobotu také rozsvítili vánoční stromeček ve vstupním areálu.

Návštěvníci se mohou také těšit na medvědí, lamí, tulení a žirafí hrátky. „Hrátky budou probíhat vždy před expozicemi těchto zvířat ve vybraných dnech od jedné do dvou hodin odpoledne. Půjde o různé hry, soutěže, ukázky zajímavostí a další aktivity. První, medvědí hrátky byly 4. prosince, lamí hrátky budou následovat 11. prosince, tulení hrátky 18. a nakonec žirafí hrátky, mezi svátky, dne 28. prosince,“ řekl tiskový mluvčí ZOO Jihlava Martin Maláč.

Během adventu se uskuteční rovněž komentovaná krmení medvědů, lam, tuleňů a žiraf. Pro zapálené cestovatele připravují v zoologické zahradě také Klubový večer, tentokrát s přednáškou o španělské Andalusii.

Speciální večerní prohlídky zoo se budou konat hned třikrát, a to 21., 27. a 28 prosince. „V letošním roce mají prohlídky název Cesta časem a tematicky budou souviset s šedesátým výročím jihlavské zoo. Zájemci o prohlídky se musí předem zarezervovat a předem uhradit částku na e-shopu zoo,“ dodal Martin Maláč.

Na Štědrý den mohou také rodiče či prarodiče vzít své ratolesti do jihlavské zoologické zahrady za symbolickou jednu korunu.