Dokončena byla druhá etapa expozice malých koček vedle výběhu medvědů, přibyl nový prostor pro drápkaté opičky či japonský altán s drobným asijským ptactvem a proměnou prošel i výběh kopytníků. Novinkou je také naučná stezka Joy Adamsové s africkou tematikou.

Před několika dny zoologická zahrada slavnostně zahájila výstavbu centra environmentální výchovy.

„Máme v plánu další úpravy, některé však budou muset počkat, protože pokles návštěvnosti se nepříznivě odráží na naší ekonomické situaci. Na vině bylo letos pravděpodobně počasí, které do zoologických zahrad návštěvníky nepřilákalo,“ uvedla mluvčí jihlavské zoo Kateřina Kosová.

Oproti loňskému roku, kdy do srpna zoo navštívilo rekordních dvě stě patnáct tisíc lidí, je tak letošní návštěvnost téměř o třicet tisíc nižší.
„Hlavní propad jsme zaznamenali na jaře, v posledních týdnech se situace zlepšuje. Návštěvnosti, kterou jsme měli v loňském roce se už ale bohužel asi nepřiblížíme,“ doplnila Kosová.

Pro rodiče s dětmi má zoologická zahrada na poslední srpnovou neděli připravené rozloučení s prázdninami, které bude ve znamení nejnovějších přírůstků – lam guanako.