Po unikátních projektech jako bylo Sólo pro Lu či Manson, chystá jihlavské Divadlo otevřených dveří (DIOD) představení plné hvězd českého hereckého nebe. Je na co se těšit. DIOD nabízí svěží, komické i dramatické projekty, pro mladé i starší publikum. V nejbližší době atmosféru odlehčí herci Pavel Liška, Josef Polášek a Martin Zbrožek ve svém improvizovaném večeru s názvem Milostný trojúhelník, který se uskuteční ve středu 19. února od 19.30 hodin.

Trojice herců vstupuje na jeviště vždy bez předem daného scénáře.

Milostný trojúhelník tematicky čerpá ze života samotného, ale i z různých snových a intuitivních zážitků, noří se do nekonečného a neuchopitelného světa fantazie. To, co ve všech jimi vytvořených hrách převládá, je humor, smysl pro detail, střih a karikatura běžných postupů a životních situací.

Příběhy, které se takto vynoří z přítomnosti a atmosféry daného okamžiku, ožijí jen pro tento jediný večer a už se nikdy nezopakují.

Jen herci a světla

Situace, postavy, zápletky, charaktery, písničky i tance, to vše se rodí až na jevišti přímo ve světlech právě vznikajícího představení. Proběhne drama, několik srdceryvných scén, komických paradoxů, absurdních až snových výjevů a nakonec vás překvapí, že na jevišti byli jen herci, světla a pár rekvizit. „Uvidíte herecko-psychologický balanc tří odlišných klaunů… a děj se vůle Páně! Průběh představení připomíná chůzi po laně, kde hrozí nebezpečí pádu, a zároveň, když se vše daří, máte pocit, že se dotýkáte hvězd," uvedla Karolína Koubová z DIODu.

Představení, kdy se herci a publikum v roli scénáristů i režisérů propadají do světa fantazie, do společného tvoření hry, můžete v Jihlavě zažít ve středu 19. února od půl osmé. Vstupenky jsou v prodeji za 250 korun. Na měsíc březen potom DIOD chystá další lahůdku inscenaci Sam s Karlem Rodenem v hlavní roli.

LUCIE ŽÁČKOVÁ