Na oblastní kolo se sjelo téměř osmdesát talentů nejen z Vysočiny, kteří mezi sebou bojovali v několika kategoriích.

„Počet účastníků je už několik let stabilizovaný. Členové poroty se domnívají, že úroveň soutěžících stoupá, přicházejí lépe připraveni. Zřejmě na to má vliv i mediální masáž v podobě Superstar. Děti vidí, že je potřeba na sobě pracovat,“ myslí si Miroslav Němec, ředitel pořádajícího Domu dětí a mládeže Jihlava.

Letošní ročník patřil zejména dívkám. Ty totiž obsadily první místa ve všech individuálních kategoriích. Mezi soutěžícími do deseti let triumfovala Adéla Schütznerová ze Střížova u Jihlavy. Kategorii mezi jedenáctým a čtrnáctým rokem opanovala Dominika Nejedlá z Nového Města na Moravě. Klání patnácti až osmnáctiletých dominovala Tereza Hořejšová z Humpolce a mezi nejstaršími, kteří měli věkový limit dvacet šest let, vyhrála Jana Holubová z Jihlavy.

Do soutěže se letos přihlásily i dvě kapely. Porotu nakonec více oslovila brněnská formace s názvem A–fing.

Pro vítěze jejich pouť Jihlavským slavíkem nekončí. Čekají na ně totiž národní finále. Vyznavači populární hudby, muzikálových melodií, ale i folkloru postupují do soutěže Sedmikvítek. Milovníci folku a country mají zase své finálové klání stejně jako hudební skupiny.