Soutěž se koná ve čtvrtek 21. května od 15 hodin v DKO Jihlava. Akce je veřejná.

„Amen Khelas – v překladu to znamená my tančíme – je tohoto druhu největší taneční soutěž na Vysočině. Vystoupí tu děti a mládež převážně romského etnika, říká Michaela Makáňová, hlavní organizátorka akce. „Soutěžící předvedou tradiční romské, ale i moderní tance," dodává Michaela Makáňová.
Účast přislíbilo kromě Erka dalších 8 zařízení a služeb, které se věnují dětem a mládeži nejen v regionu Vysočina: Denní centrum Žďár nad Sázavou, Komunitní centrum pro mládež Ambrela Třebíč a Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Zastávka Telč. Nově se zúčastní také Husitské centrum z Prahy, Výchovný ústav z Jindřichova Hradce, eNCéčko – nízkoprahové centrum ze Světlé nad Sázavou, Dětský domov Jemnice a Terénní programy SOVY Jihlava, které poskytují sociální služby ve vyloučených lokalitách.

„V celkovém součtu má vystoupit asi 90 soutěžících," doplňuje dále Makáňová. Průběh soutěže oživí svými vstupy také romská kapela s tradiční romskou hudbou. Akce je otevřená široké veřejnosti.
Do poroty soutěže usednou například Radek Vovsík, ředitel Dětského domova se školou Jihlava, nebo Vojtěch Vagáj, který je prvním českým romským knězem. Dohlížet budou také trenérky z tanečních skupin.