Cenu za Jihlavu ve Spojených státech přebrali Jaroslav Škrobák a Jana Košábková z odboru informatiky. Ocenění Special Achievement in GIS Award 2019 získali za projekty, jako je Připomínkování územních plánů (PUPík), GIS pro státní správu lesů nebo využití mobilních technologií v pracovních procesech magistrátu a jejich další rozvoj.

„Co se týče samotného ocenění, můžeme být pyšní na to, že je Jihlava ve světě geografických informačních systémů známá jako město, které GIS využívá naplno,“ vyjádřil se Jaroslav Škrobák.

Práce na kanalizaci jsou v předstihu, již dnes je téměř hotovo vše, co se mělo stihnout letos.
OBRAZEM: V Lukách stále kopou kanalizaci

„Tato cena je z velké části zásluha našich uživatelů, pro které mapové aplikace vytváříme a kteří GIS využívají. Dnes už sami přichází s dalšími nápady na vylepšení, další využití a my můžeme splnit jejich konkrétní uživatelská přání,“ doplnil.

Jihlavští informatici se v San Diegu také zúčastnili odborné konference s přednáškami a workshopy. „Byl to obrovský zdroj inspirace pro naši práci. Přijeli jsme s hlavou i notýsky plnými poznámek a nápadů, co pro Jihlavu zlepšit,“ popsala Jana Košábková.

Ilustrační foto.
Senioři odhalí triky podvodníků

Ta cestu do Spojených států považuje za jeden ze svých největších životních zážitků. „Díky naší práci jsme se dostali až do Ameriky. Mohli jsme se účastnit největší celosvětové konference v oblasti GIS a být součástí obrovské GIS komunity,“ uzavřela Košábková.