Akce se koná v úterý 30. června od 9.30 hodin. Zúčastnit se může kdokoliv. „Pacienty přijdou podpořit i zástupci města a kraje, lékaři z jihlavského MS centra či fyzioterapeuti. O hudební vložku se postará místní saxofonové kvarteto,“ pověděla za organizátory Veronika Ostrá.

Zasadit slunečnici a vyjádřit podporu může přijít každý, komu není osud pacientů s roztroušenou sklerózou lhostejný. „Na místě se lidé dozví více nejenom o této závažné nemoci, ale také o činnosti naší organizace a projektech na podporu pacientů,“ doplnila Jitka Večeřová, předsedkyně spolku Roska Jihlava, která se do akce Rozsviťme Českou republiku zapojuje letos již počtvrté.

Proč právě slunečnice? „Rostlina každé ráno otáčí hlavu za sluncem vstříc nové naději. Stejně jako lidé s roztroušenou sklerózou. Pacienti na nemoc, která je stále opředena řadou mýtů, upozorňují v rámci akce Rozsviťme Českou republiku,“ vysvětlila Kateřina Bémová z Nadačního fondu IMPULS, který projekt organizuje.

Na sázení slunečnic na podzim naváže tradiční výtvarná soutěž, které se každoročně účastní i děti z jihlavské mateřské školky Mašinka.