Opravu udělá společnost Energovod CZ, která předložila ze sedmi uchazečů nejvýhodnější nabídku. Jde o práce za bezmála čtyřiapadesát milionů korun. Předpokládaná cena dle zadávací dokumentace byla přitom o téměř devět milionů vyšší.

Opravy začnou letos v dubnu. „Práce budou probíhat za úplné uzavírky tunelu po dobu osmi týdnů, což je o dva týdny méně proti předpokladu daného projektovou dokumentací,“ informoval Martin Buček z ŘSD. Řidiče tak čeká cestování přes objízdné trasy.

Eliška Kořínková, 20.11.2021,Kostelní Radouň, 49 cm, 2810 g
Jihlavská matrika loni zapsala rekordní počet dětí. Nejvíce je Elišek a Jakubů

Dělníci budou muset odstranit závady na stavební a technologické části tunelu. „Konkrétně bude provedena oprava stavební části tunelu, úprava svodidel a doplnění tlumičů nárazu,“ řekl Buček a pokračoval: „Technologická část zahrnuje sanaci rozvodny a kabelových rozvodů nízkého napětí, zdrojů nepřerušované dodávky energie, uzemňovací soustavy nebo osvětlení, řídicího systému, dopravního systému, televizního CCTV systému, elektronického požárního systému, elektronického zabezpečovacího systému a SOS hlásek.“

Tunel Jihlava je na silnici I/38 známé také jako dálniční přivaděč na obchvatu města. Jedná se o jednotubusový dvoupruhový tunel a délkou tři sta čtyři metrů a průjezdným profilem téměř pět metrů. V provozu je od roku 2004.