„Ve VORu v Komenského ulice se v úterý odpoledne budou moct potkat všichni, kteří se o problematiku duševního zdraví zajímají nebo jsou přímo její součástí: zakladatelé, donátoři, lékaři, spolupracující organizace a úřady,“ sdělila ze sdružení VOR Veronika Šourková.

Oslava dvacetiletého výročí bude začínat ve dvě hodiny odpoledne. „Po proslovu zakladatele a společném přípitku bude následovat zpívání, raut, společná zábava a nakonec vystoupení kapely Amater,“ dodala Šourková. Jihlavská organizace VOR přináší podporu lidem, kteří se v důsledku svého onemocnění ocitají v situacích, snižujících zásadním způsobem kvalitu jejich života. Ročně je to stovka osob.

Ilustrační foto
Letní brigády: Zbývá pár posledních míst

„Naším hlavním cílem na počátku spolupráce je vybudovat si s dotyčnou osobou kvalitní vztah, poslechnout si jeho příběh, získat jeho důvěru. Poté jej vedeme procesem zotavení se a společně s ním hledáme východiska pro nový začátek,“ přiblížila práci organizace Šourková.

Původně občanské sdružení vzniklo ve spolupráci s profesionály tehdejší Psychiatrické léčebny v Jihlavě, kteří cítili potřebu rozvinout i takové druhy péče, které zdravotnický systém nabídnout nemůže.