Po úvodních dvou duelech byl stav nerozhodný. Olomouc i Vysočina domácí mače dotáhly do vítězného konce. Čekalo se tedy drama, která ovšem Hanáci odmítli.

Třetí utkání, které se hrálo v pátek, vyhráli 98:75. „My jsme tam odjeli jen v sedmi lidech, tradiční pátek,“ utrousil kouč jihlavských basketbalistů Petr Pešout, jehož tým držel krok jen poločas. „To s námi vypadlo celkem dobře, první čtvrtinu jsme dokonce vedli, do přestávky jsme hráli velmi dobře. Až v poslední minutě si domácí vytvořili osmibodové vedení,“ nastínil Pešout.

Ale to se nakonec ukázalo jako rozhodující. Olomouc po změně stran náskok hlídala. „My jsme navíc začali mít problémy s fauly, museli jsme prostřídat a domácí nás zasypali trojkami. A i když jsme se ve čtvrté čtvrtině zvedli, tak si to oni uhráli,“ dodává kouč hostů.

Před nedělním střetnutím v Jihlavě byly karty rozdány jasně. Domácí měli na krku nůž, nemohli si dovolit klopýtnout. „Už jsme měli k dispozici Číhu a Melskiho, takže jednoznačně posílení,“ těšilo před zápasem Pešouta, který ale svůj tým bohužel tentokrát moc nepoznával. „Odešla nám střelba,“ zazoufal. „Vstup do zápasu byl ještě dobrý, tam se nám celkem dařilo, ale s přibývajícími minutami nám odešla střelba za tři. Těch bodů bylo malinko, ve třetí čtvrtině šli hosté přes nás, a nám nezbývalo než začít hrát vabank. A bohužel nám to tam nepadalo a Olomouc zaslouženě vyhrála a postoupila dál,“ uznal Petr Pešout po porážce 71:80. „Bojovali jsme, co to šlo, ale bohužel jsme se potýkali s nízkým procentem střelby, a to bylo těžké je přetlačit,“ ví kouč.

Čtvrtfinále pro jeho tým znamená konečnou. Sérii vyhrál výběr Basketbalu Olomouc 3:1. Zopakovat úspěšnou loňskou sezonu, v níž v play-off Jihlavští vyřadili nejednoho favorita a postoupili až do baráže, kterou odmítli hrát, se tentokrát nepovede. „I tak ji hodnotíme jako velmi úspěšnou. První cíl jsme měli vyhnout se skupině play-out, což se povedlo, a na to, že jedni z mála nevyužíváme pendly z nejvyšší soutěže, tak jsme došli opět daleko. Samozřejmě že s tou poslední úspěšnou sezonou rostla chuť, ale i tak se nemáme za co stydět,“ tvrdí Petr Pešout.

Hráči BC Vysočina tedy končí prvoligový ročník se vztyčenými hlavami, ale trenér si také ujasnil jednu důležitou věc: „Určitě musíme rozšířit kádr, protože v těch pátečních zápasech strašně ztrácíme. Tenhle termín nám prostě vůbec nesedí. Kluci jsou na školách, v práci, a jezdit po dálnici na zápasy v podvečer, to je strašně náročné. Když se nám to podaří vyřešit, tak určitě soupeře překvapíme, že budeme jezdit v plné palbě, a budeme patřit k těm lepším mančaftům první ligy,“ má jasno Petr Pešout.