Podle opozičních stran je totiž nutné se věnovat oblasti vodárenství dříve než při řádném zasedání. To je naplánované na 18. února. „Problematika vydání a následného provozování vodárenského majetku, který je Jihlavě protiprávně zadržován, si zaslouží dostatečný prostor, který během řádného zasedání není,“ uvedl lídr Hnutí ANO Radek Popelka.

Již nyní je jisté, že se nesejdou všichni, nepřijdou zástupci koalice i opozice. „Pro mě je toto mimořádné zastupitelstvo naprosto zbytečné, podle mě jde o zneužití té možnosti ho svolat,“ uvedla primátorka a dodala: „Důvodem není nic než žádost o informace. Ty jsou ale dostupné a já nezaznamenala jedinou aktivitu opozičního zastupitele, aby přišel na úřad nebo zvedl telefon a ptal se.“

Primátorka kritizovala, že budou muset politici i úředníci zanechat své práce a připravovat se na schůzi. Zanedbatelná není ani finanční stránka. „Zastupitelstvo stojí 25 tisíc na hodinu. Pokud tam budeme sedět celé odpoledne, tak si to spočítejte,“ řekla.

První letošní výstava výtvarného oboru v mázhausu telčské „zušky“ na Náměstí Zachariáše z Hradce v Telči nese název Světlo pro katedrálu a představuje výtvory žáků všech věkových kategorií.
OBRAZEM: Světlo pro katedrálu v telčské ZUŠce

Opozice chtěla řešit také kauzu náměstka Petra Laštovičky (ODS), ten však v týdnu oznámil, že den po zastupitelstvu rezignuje na post náměstka i zastupitele. V zastupitelstvu by ho měla nahradit právnička Eva Decroix, kdo ale bude náměstkem zatím není jisté. Personální otázky se však budou řešit až za dva týdny.

Ve hře je možnost, že se nepodaří schválit program a zasedání skončí záhy. Primátorka nechá rozhodnutí na jednotlivých členech koalice, například Petr Laštovička ale už avizoval, že program z principu neschválí. Zastupitelstvo začíná ve 13.00.

Ilustrační fotografie.
Dobrá zpráva: Na Vysočině je nejbezpečněji