"V jejich příbězích může být cesta nazírána i jako metafora vnitřního a vnějšího světa člověka. Cesta samotná dává mnohým z nich prostor k promýšlení a hledání možností, inspirací, výzev, či východisek z bezvýchodných situací, ale je i povznášejícím dobrodružstvím nebo chuťovým zážitkem. Je pozitivní terapií," řekla Lucie Petříková z CDF.

Se situací, kdy cesta nevede do dalekých krajů, ale naopak z dalekých krajů k nám, se ve středu 25. září seznámíme v Terapii vlky. Průvodním tématem bude připravovaný dokumentární snímek Vlci na hranicích! režiséra Martina Páva a konflikt mezi zastánci a odpůrci návratu vlků do české krajiny.

"Snímek sleduje kontroverzi, kterou návrat vlků do Čech vyvolal. Společnost je rozdělena. Na jedné straně farmáři a obyvatelé, kteří se cítí ohrožení, na druhé straně lidé, kteří tyto přirozené predátory vnímají jako důležité obnovení přírodní rovnováhy. Vlci tak mimoděk otevírají klíčové otázky budoucnosti české společnosti. Třeba jestli se dokážeme novým okolnostem přizpůsobit, nebo jim jednoduše nedáme šanci. Pak je tu otázka, co skutečně vlci českému ekosystému přinesou," doplnila Petříková.

Majitelka trofeje „nejstarší turistka“ Miluška Mrvková prostřednictvím svého obsáhlého filmového záznamu putování Sibiří v Terapii vlakem zprostředkuje nezapomenutelnou cestu Transsibiřskou magistrálou. Terapii jídlem si dopřejete při setkání s hercem a blogerem Lukášem Hejlíkem a jeho Gastromapou.

Ilustrační foto.
Kněžice poprvé ztratily, remizovaly s Jamným

Během Terapie šokem se s Vítem Klusákem a Barborou Chalupovou vypravíte za přípustné etické hranice v diskusi o připravovaném dokumentárním filmu V síti. Pomyslná Terapie vztahem vás zavede na dalekou cestu protkanou nevšedními rodinnými okolnostmi, kterou ve svém novém filmu Dálava zachytil režisér Martin Mareček.

"O poznání, jak ozdravná může být neobyčejná chůze přes Pacific Crest Trail, se s Jihlavany podělí filmový zvukař a dálkový chodec Jakub Čech. Tak zkuste přijít pěšky. Vánoce jsou časem překvapení, a tak adventní setkání zatím ponechejme zahaleno tajemstvím," dodala Petříková.

Všechna setkání budou provázena dokumentárními snímky a fotografiemi, a také otevřenou diskusí mezi hosty a diváky. Více informací o výše uvedených večerních projekcích a místech jejich konání nebo o dalších činnostech CDF naleznete na webových stránkách www.c-d-f.cz, na Facebooku CDF či Instagramu.