Sbírka již tradičně podporuje služby Charity, koledníci při ní obchází dům od domu a žádají o příspěvek. Přináší i požehnání pro domovy. Tři králové zavítají také na jihlavský magistrát, na radnici v Telči, do firmy Kronospan nebo do Nemocnice Jihlava. „Na území, kde působí sociální a zdravotní služby Oblastní charity Jihlava, se zapojí více jak padesát obcí. Do ulic obcí a měst vyjde více jak tisíc koledníků s úředně zapečetěnými pokladničkami,“ uvedl koordinátor Tříkrálové sbírky z jihlavské charity Roman Mejzlík.

Sbírka přináší každý rok neopakovatelné příběhy. Jako například loni ve Vápovicích. V nejmenší obci Jihlavska se podařilo sehnat koledníka až v pátek večer, nakonec vybral přes padesát tisíc. Tedy více než v nedaleké a podstatně větší Nové Říši. „Loni byl výtěžek sbírky na Jihlavsku 1 990 058 Kč. Byli jsme tak vysokou částkou velmi mile překvapeni. Věříme, že i letos budou lidé štědří,“ řekl Mejzlík.

Kromě koledování jsou připraveny i doprovodné, zejména kulturní, akce. Na svátek Tří králů, který bude v pondělí šestého ledna, se na Masarykově náměstí v Jihlavě uskuteční od dvou do pěti odpoledne Tříkrálový svařák. O dva dny později pak bude v jihlavském kostele svatého Jakuba Většího tradiční Tříkrálový koncert, který začíná v pět hodin večer.