„Na děti čekalo dvanáct stanovišť, kde si zkusily najít svůj strom. Podívaly na přírodu opravdu zblízka. Objevovaly, co všechno se dá v přírodě sníst. Prošly se po hmatové stezce, nebo se vydaly až za mořskými želvami,“ popsal nedělní den manažer Chaloupek Jan Uher.

Na každém stanovišti děti mohly získat otisk palce barevnou hlinkou. „Kdo posbíral deset otisků, měl nárok na desetiprocentní slevu publikací a pomůcek ke zkoumání přírody, který nabízel chaloupecký stánek. Zcela zdarma pak takový sběratel otisků dostal malý inspirativní nápadník her a aktivit do přírody,“ sdělil Uher. Hned třikrát během neděle studentka Janáčkovy akademie múzických umění Bára Dvořáková zahrála publiku inscenaci s názvem Muž, který sázel stromy. Nejen děti se také mohly nechat svézt bryčkou.

„Mezi návštěvníky sice převažovaly rodiny s malými dětmi, ale hojně bylo i párů, jenž se na rodičovskou úlohu chystají a sbírají inspiraci k výchově, nebo naopak babičky s dědečky, kteří nepřemluvili vnoučata, ale Den Země si na Chaloupkách ujít nenechali,“ dodal Jan Uher.

Na programu slunné neděle se kromě zaměstnanců Chaloupek podíleli i členové Zeměpisné společnosti Morava. Chaloupky se pro veřejnosti otevřely v deset hodin dopoledne a program trval do čtyř hodin odpoledne.