V současné době probíhá sběr kabelek. Lidé je mohou nosit do redakcí regionálních Deníků po celém Kraji Vysočina. Konkrétně v Jihlavě je sběrné místo na Masarykově náměstí 43. Dále je mohou dárci a dárkyně dopravit do Rádia Jihlava. „Sběr probíhá v duchu hesla: Daruj kabelku v takovém stavu, v jakém by sis ji sama ráda koupila," doplnila Skovajsová.

Kabelkový veletrh se poprvé uskutečnil v loňském roce v divadle DIOD. Tehdy se sešlo kolem čtrnácti stovek kabelek a po osmi hodinách jich zbylo jen několik desítek. Výtěžek se v loňském roce zastavil na částce 43 560 korun. Alena Skovajsová doufá, že akce bude minimálně stejně úspěšná jako 
v loňském roce. „Tento rok jsme se rozhodli pro City Park, protože se zde dá dobře parkovat a také zde projde více lidí," odůvodnila ředitelka nadace.

HVĚZDNÉ KOUSKY

V letošním roce poputuje dětem s dětskou mozkovou obrnou na speciální rehabilitaci Kosmík, kterou zdravotní pojišťovny nehradí. 
K dostání budou i kabelky známých osobností.

„Na akci přispěly kabelkami například moderátorky Jolana Voldánová, Renata Czadernová či Martina Kociánová. Dále modelka Lucie Křížková nebo spisovatelka Tereza Čiháková," vyjmenovala Skovajsová.

Ceny budou opět opravdu symbolické. Cena kabelek se pohybovala od padesáti do pěti set korun, přičemž těch levnějších v cenové relaci do dvou stovek bylo nejvíce. Ty nejlepší kousky stály kolem pěti set korun. Odlišnou kategorií byly tašky od známých osobností. Zde se ceny pohybují od osmi set do dvou a půl tisíc korun.

Letošní akce začne ve čtvrtek 19. května od 9 hodin ráno v prostorách obchodního centra a potrvá do pěti hodin odpoledne.

Partnerem akce je Jihlavský deník, Rádio Jihlava a obchodní dům City Park.