O situaci Jihlavský deník informoval jeden z obyvatelů Luk, který si přeje zůstat v anonymitě. Šel v úterý odpoledne cestou na Vysoké Studnice na procházku. „Krásné zdravé stromy šly k zemi. Nechápu proč? Komu vadí? Je tam zákaz vjezdu vozidel nad 3,5 tun,“ popsal. Fotky obrovských pařezů, které ke své zprávě přidal, uveřejnil také na facebooku a tam jeho příspěvek vzbudil silnou vlnu vesměs negativních ohlasů.

Tomáš Rejcha z Krajské správy a údržby silnic Vysočiny následně Deníku sdělil, že šlo o stromy v majetku cestářů a ti je také pokáceli. „Stromy byl vyhodnocené jako nahnilé, proschlé, ohrožující zdraví osob a majetek silničního provozu,“ vysvětlil. Jasany zasahovaly do silnice, jejich kořenový systém poškozoval konstrukci vozovky. Navíc v příkopu zamezovaly funkčnímu odvodnění cesty.

Při kácení stromů v lesoparku Velký Heulos pomáhá dřevorubcům těžká technika. Teploty pod nulou jsou pro tyto práce ideální.
Ve Velkém Heulose v Jihlavě pozor, pracují tam dřevorubci

Krajští cestáři nyní musí za pokácené stromy vysázet jiné přímo v místě kácení nebo v jeho blízkosti. „Pokud by výsadba v blízkosti kácení dřevin nebyla možná, určí místo výsadby zástupce městyse Luka nad Jihlavou,“ dodal.

Starosta Luk nad Jihlavou Martin Dvořák potvrdil, že radnice o kácení stromů věděla. „Z důvodu plánované opravy této silnice bylo dle sdělení Krajské správy a údržby silnic Vysočiny třeba stromy odstranit,“ uzavřel.