Ve tři ráno se přidalo dalších šest malých sypačů a čtyřicet pracovníků na ruční odklízení sněhu. Dispečink Služeb města Jihlavy přijímá asi dvacet podnětů za hodinu. „Prioritou je zajištění sjízdnosti hlavních tahů, na sídlištích jsou již možnosti odhrnování sněhu omezené,“ ujistili zástupci města na sociálních sítích Doprava v Jihlavě.

Hlavní tahy ve městě i v jeho okolí byly v sobotu dopoledne sjízdné se zvýšenou opatrností. Dálnice D1 byla po ranní nehodě kamionů uzavřená ve směru na Brno mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem. „Provoz bylo možné obnovit kolem půl jedenácté dopoledne,“ sdělila policejní mluvčí Dana Čírtková. O nehodě Deník podrobně informoval.

Prodej vánočních stromků u třebíčského stadionu Na Hvězdě
Lidé na Vysočině už kupují vánoční stromky. Oproti loňsku dokonce zlevnily

Množství napadeného sněhu meteorologové na Vysočině předpovídali a vydali i výstrahu.

Trolejbusy a autobusy Dopravního podniku města Jihlavy jezdí se zpožděním v řádu nižších minut, linky vyjíždějící z města mohou být zpožděny o něco více. Spoje VDV jsou nepřízní počasí ovlivněny ve větší míře.

Nemocnice Jihlava. Ilustrační foto.
Lékaři v jihlavské nemocnici zatím výpovědi nestáhli. Omezení nadále platí

Se zpožděním a komplikacemi musí počítat lidé, kteří se vydají na cestu vlakem. Vlaky měly zpoždění i například při příjezdu do Okříšek na Třebíčsku. Rychlík od Českých Budějovic, který měl přijet v 8.53, měl 130 minut zpoždění. Osobní vlak Jihlava-Třebíč, který měl přijet po něm, se opozdil o padesát minut.

Interaktivní mapu se zpožděními najdou zájemci na webu Správy železnic.

V pátek napadlo v Jihlavě, Hruškových Dvorech k sedmé hodině ranní čtyřicet centimetrů nového sněhu a celková sněhová pokrývka k sobotnímu ránu byla osmačtyřicet centimetrů, jak informoval Petr Janoušek, dobrovolný pozorovatel počasí pro ČHMÚ v Jihlavě.

Zdroj: Youtube

Jaká je situace na jihu Čech, se můžete podívat ZDE.