Na diskusi, která se konala v DIODu, totiž z řad veřejnosti dorazilo jen asi pět Jihlavanů, zbytek tvořili jihlavští zastupitelé.

Přitom smyslem projektu Kam kráčíš, Jihlavo? je vytvořit prostor pro dialog mezi magistrátem, opozicí, podnikateli, novináři a odborníky, a to vše za účasti veřejnosti.

Na začátek středečního setkání promluvil primátor Jihlavy Rudolf Chloupek (ČSSD) o programovém prohlášení Rady města Jihlavy. To pro současné volební období ještě stále není známé. Vedení města si na jeho vypracování stanovilo lhůtu devadesát dnů od ustavujícího zasedání zastupitelstva. To se v Jihlavě konalo 4. listopadu. „Je potřeba říci, že lhůta ještě neuplynula, nicméně se nechci vymlouvat. Tady jde o to, že nechceme, aby bylo prohlášení tak stručné jako je koaliční smlouva. V radě je sedm nových lidí a obměnilo se i nejužší vedení města, takže ten čas takto dlouhý jsme si vyhradili proto, aby se noví radní a náměstci mohli se vším blíže seznámit," vyjádřil se Chloupek.

Druhá část diskuse se týkala bytové politiky města. Odbor správy realit jihlavského magistrátu se podle náměstka primátora Jaroslava Vymazala (ODS) stará o 623 bytů. „Jednak jsou to byty, které jsou v domech, které vlastní město, těch je asi čtyři sta. Necelých dvě stě bytů máme již v privatizovaných domech, to jsou ty, které se město bude snažit prodat," řekl Vymazal. Další diskuse by se v DIODu měla konat v březnu.