Pro kamenickou radnici je příprava několika desítek stavebních parcel na kraji městyse stěžejní akcí letošního roku. Lokalita Ve Strážce by měla mít během čtrnácti dní schválenou nezbytnou studii.

Parcely určené pro výstavbu rodinných domů chce starostka prodávat zájemcům ještě v letošním roce, zřejmě v létě. „V druhé půlce roku bychom rádi začali pracovat na inženýrských sítích. Dokončení plánujeme na rok 2021,“ poodhalila starostka další plány.

Postaví i osm garáží

V ulici nad fotbalovým hřištěm vznikne také osm garáží. U nich se bude prodávat jedenáct parcel, dvě už své majitele mají. „Většinou to jsou místní zájemci, mladí lidé,“ těší Jelenovou. Připomněla, že z Kamenice je po silnici II/602 dobré spojení na Jihlavu i na Měřín, případně i na Brno.

Nové rodinné domy vyrůstají už řadu let i na kraji nedalekých Luk nad Jihlavou. Jeden z developerů tam chce letos postavit třicet domů na klíč a městys plánuje výstavbu průmyslové zóny.

Téma stavebních parcel bylo tématem bouřlivé diskuze také na středečním zastupitelů ve Větrném Jeníkově. Výstavba probíhá mimo jiné i v Brtnici, ve Zhoři nebo v krajském městě Vysočiny.