Jména budoucích majitelů pozemků už jsou jasná, zatím ale ještě parcely nekoupili. „Nechtěli jsme parcely prodat dříve, protože by všichni byli účastníci územního a stavebního řízení. Územní řízení jsme zrychlili tím, že jsme dotčené orgány a majitele sousedních pozemků navštívili a oni se podpisem vzdali práva na odvolání,“ vysvětlila starostka Eva Jelenová.

Na přelomu jara a léta chce městys pozemky v lokalitě Ve Strážce prodat, následně bude na pozemky zaveden plyn, elektřina, vodovod, kanalizace i datová síť. „Uděláme tam i chodníky, silnici, odstavná místa a veřejné osvětlení,“ dodala starostka.

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: DeníkNe všichni zájemci o pozemky jsou z Kamenice, většina ale ano. „Často se stává, že si někdo z místních najde partnerku z jiného města a oba si požádají o trvalé bydliště v Kamenici. Vesměs jde o mladé rodiny, které budou mít děti,“ uzavřela starostka, kterou těší, že tímto způsobem opět o trochu vzroste počet obyvatel městyse. Těch je aktuálně i s místními částmi 1975 a k dosažení dvoutisícové hranice už moc nezbývá.