„Kapacita základních škol je dostatečná, jsme schopni plně zjistit požadavky vyplývající z demografického vývoje v Jihlavě,“ informoval vedoucí městského odboru školství, kultury a tělovýchovy Tomáš Koukal.

Více místa bude letos také ve školních družinách, kam může přijít navíc třicet až osmdesát dětí. „V letošním roce provoz školních družin zaplatí město, v příštím roce bychom měli díky změně financování dostat více prostředků i ze státní kasy,“ řekl primátor Jihlavy Rudolf Chloupek (ČSSD).

Problém letos nebyl ani se změnou ve spádových obvodech škol, která se dotkla zejména základní školy Evžena Rošického. Dle slov Hany Ustohalové z městského odboru školství, kultury a tělovýchovy, se všechny děti dostaly tam, kam chtěly. Do jihlavských základních škol chodí přes pět tisíc žáků, dvacet procent z nich je dojíždějících.

Ilustrační foto.
Do podzimních voleb se v Jihlavě přihlásilo deset politických stran

Dostatek místa je i v mateřských školách. Počet míst se navíc do budoucna zvýší díky stavbě nové školky v ulici Na Dolech. Provoz by měla zahájit v září roku 2019. Kapacitu by měla mít sto míst, z toho 75 bude rezervováno pro děti zaměstnanců firmy Bosch Diesel.

„Bosch se zavázal přispívat městu do této oblasti jeden milion korun ročně po dobu deseti let, město pak zajistí pro děti zaměstnanců firmy místa ve školce,“ dodal náměstek primátora pro oblast rozvoje města Vratislav Výborný (ČSSD).