Ve skupině Rudý voči hraje čtveřice muzikantů, kteří rozhodně nejsou žádnými začátečníky. „Svoji tvorbu jsme hráli už někdy na začátku devadesátých let ještě pod úplně jiným názvem, říkali jsme si Černá vdova, tenkrát ale frčely spíše diskotéky, nebylo tolik prostoru jako dneska, lidí bych řekl dnes chodí víc.“ připomněl devětatřicetiletý Vladan, kterému přátelé neřeknou jinak než Varlan.

Dnešní sestava pod názvem Rudý voči hraje už asi šest let pouze převzatou tvorbu. Posluchačům na svých vystoupeních nabízí osvědčené hity českých skupin, třeba od Hudby Praha, Visacího zámku, a dalších kapel.

„Prosadit se s vlastní tvorbou je náročné, vyžaduje to spoustu práce a času. Hraní je pro nás koníček, prostě nás to baví,“ vysvětlil Varlan.

Rudý voči hrají především na zábavách a třeba oslavách narozenin, ale větší návštěvy se rozhodně nezaleknou. „Nedávno jsme hráli v Želetavě asi pro šest set lidí, to bylo fajn. Vloni také nebyl špatný festival na Čeřínku. Jen jsme hráli až jako poslední kapela, a to už byly v noci mínus dva stupně,“ vzpomněl podzimní akci Vladan „Varla“.

Členové čtyřčlenné kapely žijí ve Vílanci a dalších obcích v okolí Jihlavy.