Minulý týden v pátek se konal i sraz milovníků této hry, která je založená na principu rozšířené reality. Aplikace propojuje herní prostředí s reálným světem. Například na jihlavském Masarykově náměstí tak mohou lidé chytat pokémony přímo u radnice nebo morového sloupu.

Na páteční sraz dorazila 
i Dagmar Matoušková 
z Kozlova. „Sraz se mi líbil, člověk díky této hře pozná spoustu nových lidí. Bavili jsme se o všem možném, jako třeba co kdo dělá. Řeč nebyla jenom o pokémonech," zasmála se Dagmar Matoušková.

Ta se k této hře dostala přes kamarádku, která jí doporučila, ať si hru do svého chytrého telefonu stáhne. „Ze začátku ani neexistovala česká verze, ale když se konečně objevila, hru jsem si stáhla. Pak jsme se do toho pustili a dostalo nás to. Chytám tedy od té doby, co vyšla české verze této hry, tedy někdy od 
16. července," prozradila.

Za tu dobu stihla díky hře nachodit kolem padesáti kilometrů. Aby se totiž hráči z vajíčka vyklubal nový pokémon, musí reálně s mobilem v ruce ujít od dvou do desítek kilometrů. „Já jsem ještě takové béčko, znám lidi, kteří díky tomu nachodili třeba i dvě stě kilometrů. U nás v Kozlově pokémoni nejsou, takže tam hru nehraji, a když jdu běhat, tak si mobil neberu, jinak bych na tom byla asi s těmi kilometry mnohem lépe," zasmála se Matoušková. Dodala, že ji štvou lidé, kteří na novou hru nadávají 
a kritizují ji. „Já třeba taky nemám ráda fotbal, ale to neznamená, že chodím na všemožná fotbalová fóra 
a tam lidi pomlouvám 
a nadávám jim, jací jsou blbci, když takovou hru hrají," řekla. Díky hře Pokémon Go už prý objevila také spoustu zajímavých míst.

„Jasně, chodí se s hlavou sklopenou do mobilu, ale ve hře existují místa, na kterých je vyobrazená zajímavost ve městě. To vás donutí zvednout hlavu a podívat se třeba na fasádu, kde zjistíte, že je nádherná socha nebo erb nade dveřmi. Na to bych bez této hry opravdu nepřišla," poznamenala k nové hře Dagmar Matoušková.