„Spolupráce se stacionářem funguje už asi sedm let. Hasiči každoročně spolu s obcí a ženami, které napečou občerstvení, dělají toto odpoledne, kdy předvedou hasičský útok a klientům stacionáře půjčí i stříkačky," sdělila kozlovská starostka Milada Jiráčková.

Program krátce po čtvrté hodině odpoledne odstartoval předvedením hasičského útoku. „Máme tady dvě družstva. První poběží starší, potom mladší a nakonec ještě jednou mladší společně s klienty stacionáře," řekl vedoucí mladých hasičů Martin Lang.

Po hasičském útoku přišla řada na soutěže s drobnými odměnami, kterých se bok po boku účastnili klienti stacionáře i mladí hasiči. Nakonec vystoupila taneční skupina Let's dance tvořená z dobrovolných hasiček. Celou choreografii si děvčata vymyslela a nacvičila sama.

Že se klientům stacionáře odpoledne líbilo, ukazuje nejen jejich zápal, se kterým se do programu zapojili, ale potvrdil to i pracovník v sociálních službách Pavel Holík: „My sem jezdíme každý rok a klienti jsou z toho nadšení."

Kozlov s Denním a týdenním stacionářem Jihlava spolupracuje dlouhodobě. Kromě odpoledne, které pro stacionář pořádá, mu také věnuje výtěžek z adventního koncertu a vánoční výstavy. „Zvolili jsme si jeden subjekt, který takto sponzorujeme. Nejsou to peníze z obecního rozpočtu, ale od občanů. Denní a týdenní stacionář jsme vybrali proto, že dva naši občané jsou jeho klienti," vysvětlila Jiráčková a vyjádřila radost nad tím, že se do akce kromě hasičů zapojují i další obyvatelé.

MARTINA MÁTLOVÁ