Vedení města tak zřejmě zřídí pracovní skupinu, která bude projednávat všechna problémová území v Jihlavě a hledat konkrétní řešení.
Ani po jeden a půl hodinové diskusi nebylo jasné, zda se bude o schvalování územního plánu nakonec hlasovat, či ne. Náměstek primátora Vratislav Výborný (ČSSD) uvažoval o tom, že tento bod nakonec ze zastupitelstva stáhne.

„Mám obavy, abychom se nedostali k dalšímu veřejnému projednání a neotevřeli tak Pandořinu skřínku. Nevím jestli mám dát hlasovat," řekl bezprostředně po dlouhé a místy i vášnivé diskusi Výborný. Nakonec se rozhodl, že o bodu hlasovat nechá, pro nový územní plán ale hlasovalo nakonec jen třináct zastupitelů, devět jich bylo proti a dvanáct se jich zdrželo, mezi nimi například i zastupitelé z koaličního hnutí Forum Jihlava.

Jako největší problém se z hlediska územního plánu včera na zastupitelstvu ukázala být místní část Jihlavy – Zborná. Část občanů, která se sdružila ve spolku Za zachování zdravé Zborné, je totiž zásadně proti jejímu rozšíření. Na zastupitelstvu vystoupil právní zástupce Zborné Vítězslav Dohnal. „Zajímalo by mě, z jakého důvodu projektant vybral tuto lokalitu a teď ji takto prosazuje. Územní plán je složitý proces, a tak se k tomu staví i soudy, protichůdných zájmů je tady velké množství. Dobrý plán se snaží střety eliminovat, ne je zvětšovat. Vy střet zesilujete. Trváte na lokalitách, které jsou sporné, jako zastupitelé máte sledovat zájem města a širšího celku," vyjádřil se za část obyvatel ve Zborné Vítězslav Dohnal.

Na to reagoval primátor Jihlavy Rudolf Chloupek (ČSSD) s tím, že v územnímu plánu nelze vyhovět všem. „Řešili jsme také otázku vnitřního okruhu města a s tím spojené Sasovské údolí, projednávalo se to několikrát a našlo se řešení, které vedlo k tomu, že v této trase nebude. Kdybych řekl, ať přijdou všichni, kteří potřebují a čekají na nový územní plán, tak nás tady umlátí čepicemi, rozumějte mi, že nejsem proti vám a proti vašemu zájmu," řekl Chloupek.

Další projednávání územního plánu Jihlavy se tak bude zřejmě konat na dalším zasedání zastupitelstva, tedy v září. Jestli do té doby dokážou zastupitelé a další instituce včetně nové pracovní skupiny pro územní plán najít řešení, je otázkou.