On i jeho kamarádi na nabídku kývli. „Určitě přijdu. Předvedu tady něco, co už umím, ale bude to do jisté míry kompromis - překážky tady jsou jiné, než které znám. Ale bude to zábava,“ sdělil Deníku sympatický mladík, který s kolem umí nevídané věci.

Od středy, kdy byla trať ve sportovně relaxačním centru u Českého mlýna v Jihlavě dokončená a zkolaudovaná, se tam prohání mladí i ještě mladší vyznavači adrenalinových sportů. Se svými koloběžkami skáčou i děti, jeden mladík předváděl ve vzduchu i salto. „To je to nejjednodušší, stačí se zaklonit,“ pronesl po jednom ze skoků, jako by o nic nešlo.

Jihlavská cyklomyčka je celorepublikový unikát. Radnice věří, že se rozšíří i do dalších měst.
Mytí bez chemie a zdarma. V Jihlavě funguje cyklomyčka, jako jediná v republice

Zatímco ty nejmenší děti jezdí nejčastěji na vedlejším, krátkém a ne tak náročném, okruhu, ti jen o málo starší už zkouší hlavní dráhu. „Je to výzva, bylo záměrem, aby pumptrack nebyl úplně jednoduchý. Děti na něm jezdí, nabývají zkušenosti a budou si zvyšovat level,“ usmál se Stejskal při pohledu na mladé jezdce na koloběžkách.

Chybí už jen detaily

Na novince za tři a půl milionu, na které se podílelo hejtmanství i magistrát, zbývá už jen dodělat detaily. Nastříkat loga, umístit koše a zatravnit okolí, aby místo působilo hezkým dojmem. Pak se areál 24. června v jednu hodinu odpoledne slavnostně představí veřejnosti.

Jihlavský pumptrack o délce 230 metrů s unikátními zrcadlovýmim trasami vyšel na tři a půl milionu korun, čtyřiceti procenty se podílel Kraj  Vysočina. Při budování osvětlení za další milion dvě stě tisíc se nezapomnělo ani na vedlejší skatepark. I ten bude nově pod lampami.

Ani ne týden před plánovaným dnem otevření je v nové nákupní zóně Aventin stále ještě co dělat.
V Jihlavě se brzy otevře nákupní zóna Aventin. Podívejte se, jak to tam vypadá

Milovníci cyklistky pak mohou už tento čtvrtek zavítat na jihlavské dopravní hřiště, bude tam připraven program zaměřený na děti. „Něco se dozví, mohou si zasoutěžit a třeba i něco vyhrát,“ pozval všechny zájemce Stejskal.