On i jeho kamarádi na nabídku kývli. „Určitě přijdu. Předvedu tady něco, co už umím, ale bude to do jisté míry kompromis - překážky tady jsou jiné, než které znám. Ale bude to zábava,“ sdělil Deníku sympatický mladík, který s kolem umí nevídané věci.

Od středy, kdy byla trať ve sportovně relaxačním centru u Českého mlýna v Jihlavě dokončená a zkolaudovaná, se tam prohání mladí i ještě mladší vyznavači adrenalinových sportů. Se svými koloběžkami skáčou i děti, jeden mladík předváděl ve vzduchu i salto. „To je to nejjednodušší, stačí se zaklonit,“ pronesl po jednom ze skoků, jako by o nic nešlo.

Zatímco ty nejmenší děti jezdí nejčastěji na vedlejším, krátkém a ne tak náročném, okruhu, ti jen o málo starší už zkouší hlavní dráhu. „Je to výzva, bylo záměrem, aby pumptrack nebyl úplně jednoduchý. Děti na něm jezdí, nabývají zkušenosti a budou si zvyšovat level,“ usmál se Stejskal při pohledu na mladé jezdce na koloběžkách.

Chybí už jen detaily

Na novince za tři a půl milionu, na které se podílelo hejtmanství i magistrát, zbývá už jen dodělat detaily. Nastříkat loga, umístit koše a zatravnit okolí, aby místo působilo hezkým dojmem. Pak se areál 24. června v jednu hodinu odpoledne slavnostně představí veřejnosti.

Jihlavský pumptrack o délce 230 metrů s unikátními zrcadlovýmim trasami vyšel na tři a půl milionu korun, čtyřiceti procenty se podílel Kraj  Vysočina. Při budování osvětlení za další milion dvě stě tisíc se nezapomnělo ani na vedlejší skatepark. I ten bude nově pod lampami.

Milovníci cyklistky pak mohou už tento čtvrtek zavítat na jihlavské dopravní hřiště, bude tam připraven program zaměřený na děti. „Něco se dozví, mohou si zasoutěžit a třeba i něco vyhrát,“ pozval všechny zájemce Stejskal.