„Jsem moc rád a děkuji všem, co mě podpořili. Je to odměna a reflexe toho, jak město řídím a jak funguje pod mým vedením,“ sdělil v sobotu podvečer, bezprostředně po zveřejnění výsledků komunálních voleb v Třešti, Vladislav Hynk. Co ho ale zamrzelo, byla právě poměrně nízká volební účast.

„Možná, že to vypovídá o tom, že jsou lidé v Třešti spokojení a nemají důvod chodit k volbám. Ale přece jen si volí zastupitele, kteří přímo budou rozhodovat o dění v jejich městě,“ zamyslel se nad tím, proč k volbám Třešti dorazilo tak málo lidí, Vladislav Hynk.

KDU-ČSL získala v zastupitelstvu jedenáct mandátů, což už je v rámci jednadvacetičlenného zastupitelstva nadpoloviční většina. Teoreticky by tedy moli nemuseli hledat žádného koaličního partnera a řídit město sami. To ale starosta nevidí jako dobré řešení.

„Určitě budeme hledat koaliční partnery – ODS a Nestraníky. Vypadá to tedy, že budeme pokračovat v tom, co minulé čtyři roky v Třešti fungovalo. Co nás nejvíce tíží? Zchátralá škola na náměstí nebo rekonstrukce Revoluční ulice,“ dodal k tomu Hynk.

V minulých volbách se o hlasy voličů v Třešti ucházelo celkem šest subjektů.