Adventní koncert Ivany Moravcové je na programu v pátek 14. prosince v 19.00 hodin v sále Základní umělecké školy v Telči a v sobotu 15. prosince v 17.00 hodin v kulturním domě v Sedlejově. Účinkují Ivana Moravcová - zpěv, Eva Pavlíková - klavír, zpěv, Vojtěch Eberhart - viola, Barbora Nosková - klarinet.

Lidé mohou zavítat také na tradiční živý betlém. "Přijďte se podívat na horácké zpracování komponovaného pořadu telčských folklorních souborů Podjavořičan a Kvítek při DDM Telč, který vychází z biblického příběhu o Ježíškovi a je sestavený ze staročeských lidových koled, říkadel a tanců. Vystoupí několik desítek účinkujících v autentických kostýmech za doprovodu živé hudby. Uskuteční se v sobotu a v neděli odpoledne na nádvoří státního zámku," pozvala do Telče Věra Peichlová z telčské radnice. V sobotu představení začíná v 17.00 a 18.15 hodin a v neděli v 14.00 a 15.00 hodin.

V neděli 16. prosince od 14.00 hodin bude v Panském dvoře připravena Vánoční besídka mažoretek a v klubu důchodců Setkání u adventního stolu. V neděli se to samozřejmě neobejde ani bez třetího adventního koncertu. Bude mít název Zazpívejme mu, Ježíškovi našemu a uskuteční se v 17.00 hodin v kostele Jména Ježíš.

"Účinkují současní a bývalí žáci pěvecké třídy Evy Pavlíkové a žáci ze třídy Evžena Mašáta Základní umělecké školy Telč Anežka Tichá, Marie Holá, Ivana Moravcová, Barbora Nosková, Markéta a Jolana Novotných - zpěv, Helena Tůmová - housle, Martina Pleskačová - klavír, Milena Svobodová - klarinet. Na programu je pásmo adventních písní," doplnila k tomu Peichlová.

V Telči mají i něco pro sportovce. Vánoční krasobruslařské tréninky i pro veřejnost s ukázkami volných jízd se konají na zimním stadionu v úterý 18. prosince od 17.45 do 19.00 hodin a ve čtvrtek 20. prosince od 14.00 do 15.00 hodin.