ON-LINE ke koronaviru najdete ZDE.

Koronavirus byl zjištěn u zaměstnance prodejny, jak informovala mluvčí Zuzana Holá. „Kolega nás o tom obratem informoval a zároveň jsme v kontaktu s Krajskou hygienickou stanicí, jejímiž pokyny se řídíme,“ uvedla pro Deník. Zároveň veřejnost ujistila, že pracovník byl v prodejně naposledy před týdnem a nejevil žádné příznaky nemoci. Po celý předchozí týden přitom nosil roušku a rukavice.

Ilustrační foto.
MAPA: Pozitivně testovaných lidí na Vysočině přibývá. Je jich přes stovku

Přesto prodejna prošla ihned po zjištění důkladnou dezinfekcí, dle hygieny může zůstat v provozu. Do preventivní karantény a na testy poslal Lidl také tři nejbližší kolegy daného zaměstnance. Ten se pravděpodobně nakazil od své přítelkyně, která pracuje v domově seniorů v Havlíčkově Brodě. „Stejně tak bude test proveden i u dalších kolegů z prodejny, pokud by se u některého z nich objevily jakékoliv obtíže,“ řekla Holá a dodala, že hygiena opatření v prodejně vyhodnotila jako vyhovující.

Jaká preventivní opatření jsou v obchodech Lidl?
„V prodejnách zákazníci najdou na několika místech upozornění, aby s ohledem na zdraví své i ostatních používali roušky nebo jinou ochranu úst a nosu, dodržovali dostatečný odstup, dodržovali hygienická pravidla a používali rukavice nebo mikrotenové sáčky, které naleznou u vstupu do prodejny. U pokladen jsme umístili další upozornění, a sice prosbu, aby zákazníci, pokud možno co nejvíce využívali platby kartou,“ informovala mluvčí Zuzana Holá.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník