Ve středu začala dlouho očekávaná oprava průtahu Třeští a hejtmanství stále počítá s tím, že ještě v dubnu začnou opravy mostu u Dvorců, který je v havarijním stavu.

V Jihlavě nadále pokračují práce na Horácké multifunkční aréně, akorát pracování setkání probíhají u počítačů. „V aktuální situaci vidím pro výstavbu arény spíše více příležitostí než rizik,“ řekl manažer výstavby arény a radní David Beke (ODS). Očekává, že klesnou úrokové sazby bank i ceny stavebních prací. Město ale situaci nebere na lehkou váhu, úsporami se zabývali jihlavští radní na včerejším jednání.

Nic zatím neruší ani v Brtnici, tam chtěli letos uspořádat dvě velké kulturní akce. „Pracujeme dle plánu a schváleného rozpočtu,“ potvrdila starostka Miroslava Švaříčková. Brtničtí chtěli v květnu oslavit dvacet let od povýšení na město, akce by měla být v náhradním termínu ještě letos. Chystá se i Historický morový průvod, který se má uskutečnit na konci srpna. „Věříme, že se současná situace zlepší a vše se v dobré obrátí,“ neztrácí starostka optimismus.

Starosta Polné Jindřich Skočdopole mluvil však jinak. „V současné době řešíme zcela jiné záležitosti,“ odpověděl na dotaz Deníku týkají se chystaného koupaliště ve městě. Radnice občanům nabídla roušky a do každé domácnosti bude doručovat litr dezinfekce. Opravy silnic naplánované na duben se uskuteční, ale je zřejmé, že město bude muset řešit propady v daňových příjmech.

To ale čeká v podstatě všechny samosprávy. Ozývají se obavy, že ne letos, ale příští rok se nebude stavět vůbec nic. Boj s koronavirem si totiž žádá peníze sahající do desetimilionových částek a ty budou zákonitě někde chybět. Musí.