Auta se tu zastavují poměrně často. Lidé si chodí nakoupit do podnikové prodejny Kosteleckých uzenin nebo do vedlejší pekárny. V posledních měsících tu ovšem panuje čilý stavební ruch.

Za železniční tratí v Kostelci ve směru od Dolní Cerekve a Salavic opravují Kostelecké uzeniny budovu u silnice včetně stávajícího parkoviště. Má tu totiž už brzy vzniknout nová prodejna, která nabídne masové produkty, teplý pult mimo jiné s hamburgery a sortiment řeznických potřeb pro domácí výrobu.

První kolo prezidentských voleb v Kostelci ovládl Andrej Babiš. Tento výsledek by mohl souviset s masnou na kraji obce, která spadá pod Agrofert.
VIDEO: Masna v Kostelci už Babišovi nepatří, přesto ho místní volili

„Celá stavební akce už probíhá více než rok a bude dokončena přibližně v polovině srpna. Kromě toho se výrazného rozšíření dočká také parkoviště pro zákazníky, kde bude i dobíječka elektromobilů,“ uvedl Pavel Heřmanský, tiskový mluvčí skupiny Agrofert, pod kterou Kostelecké uzeniny patří. Na rozšířeném parkovišti po rekonstrukci zaparkuje dvacet automobilů.

Zdroj: Deník/Jana Kodysová

Na kolik investice Agrofert vyjde, nechtěl Heřmanský prozradit. Vedle nově vznikající prodejny už druhým rokem funguje v novém kabátě obchod, kde lidé nakoupí sortiment pelhřimovské pekárny Adélka. Té se rozsáhlá přestavba nedotkne, bude tu fungovat i nadále.

Jana Nagyová, zastupitelka Jihlavy, míří do europoslaneckých lavic.
Vysočina bude mít dalších pět let europoslankyni, Jana Nagyová jde do Bruselu

A co bude s původní prodejnou řeznictví v zadní části parkoviště? „Stará prodejna projde kompletní rekonstrukcí a v druhé polovině roku 2025 se tu otevře speciální prodejna s krmivem pro psy a kočky,“ dodal Heřmanský.


Nahrává se anketa ...