Předpověď počasí aktuálně dělá provozovatelům koupališť vrásky na čele. „Nejdříve se nás ekonomicky dotkl koronavirus, teď nám dává za uši počasí. Pokud se to nezmění v červenci a v srpnu, spláčeme nad výdělkem,“ řekl mluvčí Služeb města Jihlavy Martin Málek za provozovatele Vodního ráje.

Počasí by se mělo zlepšit v úterý. V ten den chtějí otevřít koupaliště i v Lukách nad Jihlavou. „Definitivně jsme se rozhodli, že pokud nepřijde nějaká katastrofa, otevřeme třiadvacátého června,“ potvrdil starosta městyse Viktor Wölfl (STAN). „Nemusí být ani slibovaných osmadvacet stupňů, otevřeme i když bude třeba dvaadvacet,“ dodal.

O otevření už na víkend neuvažuje. „Na víkend má být zima, voda není teplá. Přišli by tam dva, tři lidi,“ míní. V podobném duchu pak mluví i Málek. „Zatím jsme měli venkovní areál otevřený dva dny a nepřesáhli jsme dvě stovky návštěvníků. Z našeho úhlu pohledu je to nejhorší červen za celou dobu provozování Vodního ráje,“ konstatoval Málek.

Přesto bude opět možné jít si zaplavat do pětadvacetimetrového venkovního bazénu. „Plavečtí nadšenci si mohou naplavat metry a kilometry,“ řekl Málek.

Ve Vodním ráji je letos nově Knihobudka, k dispozici je také hřiště na plážový volejbal, nový povrch je na víceúčelovém hřišti pro nohejbal a tenis. „To jsou aktivity, které lze provozovat venku i při ne zcela ideálním počasí,“ pozval Málek návštěvníky s tím, že krytá část bude otevřená určitě.

Do posledního červnového pátku počkají s otevřením biotopu v Třešti. „Bude hezky,“ je přesvědčený starosta Vladislav Hynk (KDU-ČSL). Na začátek prázdnin prý otevřít prostě musí. Aktuální informace budou podobně jako v případě Luk a Vodního ráje na webu a na facebooku. „Začínáme každý den od deseti a otevřeno bude do osmi večer,“ dodal k provozní době přírodního koupaliště Malvíny Hynk. Ta je shodná ve všech třech koupalištích na Jihlavsku.