Předpověď počasí aktuálně dělá provozovatelům koupališť vrásky na čele. „Nejdříve se nás ekonomicky dotkl koronavirus, teď nám dává za uši počasí. Pokud se to nezmění v červenci a v srpnu, spláčeme nad výdělkem,“ řekl mluvčí Služeb města Jihlavy Martin Málek za provozovatele Vodního ráje.

Počasí by se mělo zlepšit v úterý. V ten den chtějí otevřít koupaliště i v Lukách nad Jihlavou. „Definitivně jsme se rozhodli, že pokud nepřijde nějaká katastrofa, otevřeme třiadvacátého června,“ potvrdil starosta městyse Viktor Wölfl (STAN). „Nemusí být ani slibovaných osmadvacet stupňů, otevřeme i když bude třeba dvaadvacet,“ dodal.

O otevření už na víkend neuvažuje. „Na víkend má být zima, voda není teplá. Přišli by tam dva, tři lidi,“ míní. V podobném duchu pak mluví i Málek. „Zatím jsme měli venkovní areál otevřený dva dny a nepřesáhli jsme dvě stovky návštěvníků. Z našeho úhlu pohledu je to nejhorší červen za celou dobu provozování Vodního ráje,“ konstatoval Málek.

Pavel Švanda.
Inspirací mi jsou ženy. Vyzařuje z nich vše, říká dřevosochař Pavel Švanda

Přesto bude opět možné jít si zaplavat do pětadvacetimetrového venkovního bazénu. „Plavečtí nadšenci si mohou naplavat metry a kilometry,“ řekl Málek.

Ve Vodním ráji je letos nově Knihobudka, k dispozici je také hřiště na plážový volejbal, nový povrch je na víceúčelovém hřišti pro nohejbal a tenis. „To jsou aktivity, které lze provozovat venku i při ne zcela ideálním počasí,“ pozval Málek návštěvníky s tím, že krytá část bude otevřená určitě.

Do posledního červnového pátku počkají s otevřením biotopu v Třešti. „Bude hezky,“ je přesvědčený starosta Vladislav Hynk (KDU-ČSL). Na začátek prázdnin prý otevřít prostě musí. Aktuální informace budou podobně jako v případě Luk a Vodního ráje na webu a na facebooku. „Začínáme každý den od deseti a otevřeno bude do osmi večer,“ dodal k provozní době přírodního koupaliště Malvíny Hynk. Ta je shodná ve všech třech koupalištích na Jihlavsku.