Koupaliště letos zahájí třetí sezonu. V té první přišlo přes osmnáct tisíc návštěvníků, loni byla návštěvnost zhruba o pět set lidí nižší. „V porovnání s předchozím rokem bylo méně slunečných dnů, a koupaliště tak bylo definitivně uzavřeno s posledním prázdninovým dnem,“ vzpomněl Vladislav Hynk, starosta města Třešť, které je provozovatelem celého areálu.

Loni rostl zájem o dětské vstupenky. Mladší návštěvníky láká zejména dominantní šestimetrová žlutá skluzavka. Dětmi oblíbená je i mělká část koupaliště s dvěma chrliči vody a vodním hřibem. V areálu je také dětské hřiště s pískovištěm a nově i ruskými kuželkami nebo hřiště na plážový volejbal. Kromě toho si lze půjčit knížku v knihobudce.

Aktuality mohou lidé sledovat na facebooku. Tam budou celé léto zejména informace, zda je aktuálně koupaliště otevřené či nikoliv. „Občany budeme samozřejmě informovat i městským rozhlasem a na webu,“ dodal Hynk.

Otevírací doba se nemění. Během června bude otevřeno ve všední dni od dvou odpoledne do osmi večer, v sobotu a neděli se otevře už v deset hodin dopoledne. O prázdninách pak bude koupání od desíti ráno do osmi hodin večer denně.

Navýší se ale cena vstupného. „K tomuto kroku jsme museli přistoupit, protože nám na koupališti vzrůstají provozní náklady“, vysvětlil Hynk. Celodenní vstupné pro dospělé vzrostlo o desetikorunu, nyní stojí sedmedesát korun. Děti, senioři a handicapovaní zaplatí o pět korun více. Předškolní děti mají i nadále vstup zdarma.

Přírodní koupaliště Malvíny Třešť je vzdálené necelého půl kilometru od centra města. Voda je přírodní, nepoužívá se chlór ani jiná chemie. Koupaliště proto vyhledávají také alergici. “Základ tvoří přírodní systém, jenž využívá k čištění vody rostliny. Jedná se o mikroorganismy a bakterie žijící ve štěrku a na kořenech vodních rostlin,“ přiblížil Hynk.

V sobotu proběhne také slavnostní zahájení osmnácté sezony venkovní části v jihlavském Vodním ráji, kde se ale už lidé koupou. V provozu už je také koupaliště v Lukách nad Jihlavou.