V úterý odpoledne zavítalo k rybníku Peklo několik desítek dospělých a dětí. Byl tam příjemný klid. „Když mám u sebe děti na prázdninách, jsme tady denně. Je tu pro ně veškeré vyžití – voda, šlapadla, lodičky, hopsadla, houpačky nebo kolotoče. Na kolech se mohou projet po novém pumptracku, je tu i nový písek u vody,“ vyjmenovala Iva Adámková Novotná, která přijela z Dobronína.

Deník zavítal na autobusové nádraží v Polné v půlce června, kdy tam panoval čilý stavební ruchu. Za pár dní už má být hotovo.
VIDEO: V Polné budou mít nové autobusové nádraží, vyjde na dva a půl milionu

Její vnoučata si během odpoledne půjčila paddleboard, další návštěvníci měli zájem také o šlapadla nebo minigolf. Není divu, že často hráli školáci - půjčení míčku a hole na půl hodiny totiž vyjde jen na deset korun. Další skupina mladých se pak projížděla na novém pumptracku. Návštěvníci si také pochvalovali levné občerstvení ze stánku: čtyři zmrzliny a dvě limonády vyjdou na rovných sto korun.

Rekreační a sportovní areál U Pekla v Polné. Podívejte se tam na video:

Zdroj: Deník/Martin Singr

Voda v rybníku je chladnější, dle informačí tabule měla dvaadvaet stupňů, a na velké ploše se vytváří malé vlnky. Zatímco u mělkého břehu se mohou děti učit plavat, zdatnější plavci mohou přeplavat třeba na protější břeh.

Kdo chce, může po koupeli využít sprchu. Jedinou menší nevýhodou tak snad může být, že se na místo musí jít kousek pěšky, ale ta procházka za to rozhodně stojí.