„Nyní jsme s Olgou Štrejbarovou navázali spolupráci. Vyhledáváme lidi, kterým by se dal nějakým způsobem ulehčit život. Oslovujeme je s tím, jestli by se chtěli zapojit. Například tento vdovec, který už nikoho nemá, do toho asi půjde. Úplně se na to hodí. Radost už mu udělala Ježíškova vnoučata. Jeho přáním bylo, aby mu někdo napekl vánoční cukroví. Pak tu jsou třeba vozíčkáři, kteří by se chtěli podívat ven, ale nemají s kým. Nebo nemocná paní, která by potřebovala dovézt k doktorovi. Je velmi těžké získat důvěru těchto lidí, my se o to pokusíme,“ popisuje svůj hlavní úkol Barbora Živná.

Aktivity spojené s Kousek Tebe nyní jdou několika směry. Olga Štrejbarová s pomocí Charity a dalších organizací vyhledává opuštěné seniory žijící v domech nebo bytech. Dále shání dobrovolníky, kteří by starým lidem zpříjemnili závěr jejich života. Připravuje i speciální e-shop, kde si lidé budou kupovat nejrůznější zážitky nebo věci, mnoho z nich věnovaly známé osobnosti. Třeba zpěvačka Lucie Bílá, spisovatel Patrik Hartl nebo herečka a režisérka Theodora Remundová. Kdo má co nabídnout, může se přidat na Facebooku Kousek Tebe.

Ilustrační fotografie.
Koupaliště jsou připravená

„Peníze, které se podaří získat prodejem, nepůjdou na účet žádné společnosti, charity nebo neziskovky. Budeme je vybírat vždy pro konkrétního člověka. Chci, aby byl cíl naprosto konkrétní a ani korunu nespolkla žádná administrativa anebo pokladna nějaké instituce. Prostě čistý tok na transparentní účet pro konkrétní bytost na konkrétní věc,“ vysvětluje Olga Štrejbarová.

Podle ní bude také velmi důležité, aby se lidé zapojili a věci nebo zážitky kupovali. Neméně důležité bude ale i to, aby do toho šli i sami senioři a dobrovolníci. „Začínáme na Vysočině. Stejně jako začínala Ježíškova vnoučata. Taky by mě tenkrát nenapadlo, že splníme v tak krátké době seniorům deseti tisíce přání, najdeme stovky nových rodin, uvěří nám skoro dvě stovky domovů pro seniory. A vyšlo to. V domácnostech Česka žije kolem půl milionu opuštěných lidí. To je něco před čím prostě nemůžeme zavírat oči. Přeju si, aby staří lidé nebyli v očích mladých ti, co brzdí a překáží, ale ti, co nás učí. A ještě něco. Jde nejen o seniory, ale i o nás. K čemu mladé povedeme, rozhodne i o podobě našeho stáří,“ věří v úspěch kampaně Kousek Tebe Štrejbarová.