Kvůli tomu však také stoupne počet uzavírek.

U vsi Příseka na Jihlavsku letos na podzim dělníci dokončí nový silniční obchvat dlouhý přes tři kilometry. Další významné investice kraje se tento rok budou týkat kupříkladu silnice číslo 602 a spojky mezi Světlou nad Sázavou a Humpolcem.

Podle pátečního vyjádření ministra dopravy Dana Ťoka (ANO) dostanou letos kraje 
na opravy svých silnic druhých a třetích tříd od státu dohromady 4,6 miliardy korun. Peníze si rozdělí podle délky své silniční sítě. Kraj Vysočina, který spravuje přibližně 4 600 kilometrů vozovek, by podle hejtmanova náměstka Libora Joukla (ČSSD) mohl vyčerpat 412 milionů korun. „My s touhle částkou počítáme, máme na to připravené projekty," řekl v pondělí Joukl.

Vysočina by letos navíc mohla z evropských fondů získat na silnice zhruba 500 milionů korun. Mezi akce dotované Evropskou unií patří mimo jiné obchvat Příseky na trase mezi Jihlavou a Třebíčí. Dělníci budou vedle dalších míst na Vysočině modernizovat rovněž další část silnice II/602, a to mezi Velkým Meziříčím 
a Jabloňovem, u Měřína a Řehořova. Letos by se měly zlepšit také dva úseky silnice mezi Světlou nad Sázavou a Humpolcem.