Vyššího nástupního příspěvku se dočkají také sestry. Budou mít prémie od šedesáti do sto padesáti tisíc korun. Odměny se stupňují podle pracovních pozic pro mladé lékaře, lékaře s atestací a nelékaře, kam k sestrám přibyly pozice se specializovanou působností.

„Kraj chce vyššími nástupními bonusy motivovat lékaře a sestry, aby na Vysočinu přišli. Náborové příspěvky jsou jednorázové a vyplacené z krajského rozpočtu. Jejich přijetím se lékaři zavazují, že budou v krajské nemocnici či záchrance pracovat alespoň čtyři roky. Nelékaři pak odpracují minimálně roky tři,“ vysvětlila mluvčí kraje Jitka Svatošová.

Varianta koronaviru omikron už si našla cestu i na Vysočinu. Hygienici mají podezření na tuto novou mutaci covidu u sedmi osob, u dvou se již s určitostí prokázala. Ilustrační foto.
Počet nákaz koronavirem na Vysočině klesá, na Jihlavsko ale dorazil omikron

Vyšší studijní stipendium dostanou medici a sestry, kteří se rozhodnou nastoupit do služeb nemocnic na Vysočině. „Původní dvousemestrové stipendium se zvýšilo z padesáti tisíc korun na osmdesát. U středního zdravotnického personálu částka vyrostla o dvacet tisíc na celkových padesát tisíc korun. O podporu zároveň mohou nově požádat stomatologové, pokud mají ukončený druhý ročník,“ dodala Svatošová.

Za posledních jedenáct let vyplatil kraj na náborových příspěvcích více než 41,5 milionu korun. Na stipendiích pro mediky a budoucí nelékařský personál to bylo dalších 6,5 milionu korun.