Hejtmanství posunulo výdaje, které nejsou v letošním roce nezbytné. „Odsuneme nákup části nové výpočetní techniky, v čase posuneme některé opravy, úspory jsou avizovány i v rámci už probíhajících projektů,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast ekonomiky Miroslav Houška. Realizace projektů, kde se počítá s evropskými dotacemi, přitom pokračuje.

Jak dále uvedla mluvčí krajského úřadu Jitka Svatošová, počkat bude muset také rekonstrukce hospodářského objektu Horácké galerie v Novém Městě na Moravě, vybudování návštěvnického centra Hradu Kámen a odsouvá se třeba i projektování nového objektu pro Domov pro seniory Třebíč, Koutkova – Kubešova.

Součástí usnesení bylo mimo jiné snížení investičního příspěvku u Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě a příspěvku na provoz u Muzea Vysočina v Pelhřimově. Jde o částky pět set tisíc a sto tisíc korun.

Vedení Kraje Vysočina však neočekává, že by rozpočet zkolaboval kvůli penězům, které zůstaly ve Sberbank. „V žádném případě to neovlivní kvalitu služeb, které Kraj Vysočina poskytuje, ani stavby. Situaci vyřešíme prostřednictvím úvěrů,“ slíbil hejtman kraje Vítězslav Schrek.