Hejtmanství už má k dispozici výsledky dotazníkového šetření, do kterého se zapojilo osmapadesát z osmadevadesáti příspěvkových organizací. „Největší zájem byl o podporu v oblasti ochrany osobních údajů,“ uvedl náměstek hejtmana Vladimír Novotný. Kraj na základě výsledků vypracoval několik produktových balíčků. Jsou zaměřeny na finanční kontrolu, účetnictví, daně, personální oblast, facility management, GDPR a veřejné zakázky.

Nyní se mohou jednotlivé organizace dobrovolně zapojit a zkusit určité agendy řešit přes Projektovou kancelář Kraje Vysočina. „V rámci pilotního ověřování je vše na bázi dobrovolnosti, potom nevylučujeme do určité míry direktivu,“ prozradil ředitel krajského úřadu Zdeněk Kadlec. Zatímco nyní často má třeba pět organizací každá svou účetní, do budoucna by jejich práci mohly zvládat jen dvě osoby.

Tento krok by měl řadu pozitiv. „Budeme mít solidní finanční kontrolu a pomůžeme příspěvkovým organizacím v několika oblastech. Poskytování služeb bude nyní efektivnější,“ řekl Novotný. V létě proběhne první vyhodnocení a další kroky pak budou závislé na výsledcích. „Ověříme si, o co bude největší zájem a co nám bude připadat racionální,“ uzavřel náměstek.

V jihlavské Vrchlického začíná výstavba obchodního domu Möbelix a navíc tam vzniká i krajské výcvikové středisko záchranářů.
OBRAZEM: U jihlavské nemocnice se čile staví