Třebaže šlo o pohádku, publikum v louckém kině zahrnovalo všechny věkové kategorie, s dětmi často přišli rodiče i babičky a dědové. Vedle poutavého děje se zajímavou pointou nebyla nouze ani o humorné scénky. Pobavily i části dialogů vztahující se přímo k městysi.

V hlavních rolích se představili Pavel Dvořák jako Krakonoš a Vít Dvořák coby Trautenberk. „Pro mě to byla první velká role. Předtím jsem hrál menší vedlejší role, takže jsem se těšil. Mohl jsem se v roli trochu realizovat. Samozřejmě že jsem to bral s velkou pokorou a zodpovědností,“ řekl po představení Vít Dvořák.

Kino Panorama v Lukách nad Jihlavou diváky moc netáhne. Zavřít ho však lidé nechtějí.
Nejistá budoucnost kina Panorama v Lukách: potřebuje opravit, filmy netáhnou

Divadelní soubor Luka nad Jihlavou překonal náročnější období, naposledy se totiž divákům představil na konci roku 2017. Pak museli divadelníci kromě covidu řešit i rodinné potíže či zranění jednotlivých členů. „Bylo to náročné období,“ uznal Vít Dvořák.

Dle jeho pohledu ale nehrozilo, že by se Divadelní soubor Luka nad Jihlavou rozpadl. „Celou dobu jsme nacvičovali jen hru Slavíci z Madridu, která se několikrát odkládala, až se nakonec nehrála. Udělala se velká tečka za tímto špatným obdobím a s vervou a nadšením se pod vedením Veroniky Kolouchové začala nacvičovat nová inscenace,“ shrnul Dvořák několik posledních let.

Kapří den v Jihlavě.
Ubránili jste Jihlavu před loupeživými rytíři! Podívejte se

Nyní jsou tak ochotníci zpět a s pohádkou, jak si Krakonoš vyměnil s Trautenberkem hospodářství dokázali v neděli dvakrát vyprodat kino, přišlo tak téměř pět set lidí a pro velký zájem bude přímo v Lukách ještě jedno představení v dubnu. Samozřejmě se bude hrát i v dalších obcích a městech, například v Telči. „Za nás herce musím říct, že nám se pohádka líbila. A děkuji všem divákům, že nás podpořili,“ uzavřel Dvořák.