Během několika let tam postupně vzniknou čtyři kroketové kurty, hřiště na pétangue a zázemí pro další aktivity. „V současnosti provozujeme stávající antukové kurty na tenis a víceúčelové hřiště pro veřejnost. Nyní také začínáme s revitalizací celého areálu, jehož část je značně zpustlá. První dva kroketové kurty by mohly být v provozu za dva roky," uvedla prezidentka Croquet Club Dynamo Telč Hana Hajnová s tím, že kroketisté hledali vhodné prostory několik let.

Kroketová hřiště budou splňovat parametry pro pořádání mezinárodních soutěží, v Telči by se podle Hajnové mohlo konat i mistrovství Evropy. „Náklady na tento projekt zatím vyčíslené nemáme, spoustu věcí budeme řešit svépomocí. To se ale netýká sportovišť. V tomto případě chceme žádat o granty z Kraje Vysočina, máme dokonce slíbenou finanční podporu od Světové kroketové federace," dodala Hajnová. Telčský klub má areál od města pronajatý na dvacet let.

Co s internátem?

Zatímco o podobně sportovišť v areálu na Batelovské ulici je už celkem jasno, bývalý internát nové využití zatím nemá. Nyní město jedná se soukromým investorem, který by budovu zrekonstruoval a provozoval by tam domov pro seniory.

„Pokud se s ním nedomluvíme a neobjeví se jiný zájemce, bude se muset město do tohoto záměru pustit samo, protože současný domov pro seniory prostě nevyhovuje. A toto místo na okraji Telče je pro takové zařízení optimální, což potvrdila i studie, kterou jsme si nechali vypracovat," řekl telčský starosta Roman Fabeš.

Město areál na Batelovské ulici odkoupilo od Kraje Vysočina na přelomu roku za asi 5,5 milionu korun. „Areál do té doby využívaly, nebo spíše nevyužívaly místní střední školy. Území má významný rozvojový potenciál díky tomu, že navazuje na Panský dvůr, o který stále projevuje zájem soukromý investor," doplnil starosta.

ZUZANA MUSILOVÁ