Podle informací z operačního střediska Hasičského záchranného sboru kraje Vysočina (HZS) byla značná část krajského města pod vodou. „Místy bylo na ulicích až půl metru vody,“ informoval ve středu večer operační důstojník HZS Jan Musil. Hasiči museli během krátké doby vyjíždět k osmi událostem, kdy hlavně čerpali vodu z ulic a sklepů. „Spadlo tolik vody, že to kanály nebraly,“ upozornil Musil.

Nejhorší situace byla na Štefánikově náměstí,v ulicích Na Hliništi a U Cvičiště. „Na jednom místě hasiči čerpali vodu i z několika sklepů, protože voda rychle stoupala a valila se do domů,“ popsal odpolední zásahy operační důstojník Musil.

Kritická situace byla i na ulicích Okružní a Úvoz, kde osobní auta měla problém vůbec projet. Problémy měli i někteří podnikatelé, kterým se voda dostala do obchodů.

Materiální škody

Na několik desítek minut včera zkolabovala i mobilní síť telefonů. Lidé se vůbec nemohli nikam dovolat. Průtrž mračen způsobila také potíže dělníkům na stavbě City Parku. Na celé ploše se tam rozvodnil potok, který uvěznil pracovní stroje v bahně.

„Bylo to hodně rychlé. Tolik vody spadnout na jednou z nebe jsem snad ještě neviděl,“ svěřil se Deníku zvědavec, který sledoval řádění vodního živlu ze Znojemského mostu.

Situace se pomalu začala uklidňovat po osmé hodině večer, kdy sice ještě mírně pršelo, ale voda začala pomalu opadat a hasiči se vraceli na základnu.
Středeční počasí si nevyžádalo žádné zranění. Materiální škody půjdou ale do stovek tisíc korun.